Poketo Hry na štvorčekovom papieri Hry-ceruzka-papier-štvorčeky
Hry na štvorčekovom papieri Hry-ceruzka-papier-štvorčeky
14.99€

Množstvo

Aj v dobe počítačových hier, herných konzol a mobilov má svoje nezameniteľné miesto jednoduchá kombinácia štvorčekového papiera, ceruzky a zábavy. Len to vyskúšajte u vlastných detí, keď pôjdete na dlhú cestu vlakom, alebo budú zatvorení doma s chorobou.

Stačia vám ceruzky a papier a (často, ale nie vždy) spoluhráč/ka. A k tomu naša sada prehľadných návodov na 15 hier.

Nájdete medzi nimi pár klasík v podobe piškvoriek (v rozmanitých variantoch) či šibenice, ale aj menej známe hry: papierový futbal alebo krížovky.

Máte práve chuť vymýšľať slová? Dumať nad šiframi alebo voliť víťaznú stratégiu? Vďaka farebným ikonám pri každej hre si vyberiete vhodnú hru.

Hry sa zameriavajú na: stratégiu, slovnú zásobu, kreativitu a predstavivosť, logiku.

Sada obsahuje: 15 listov, každý s ilustrovaným návodom na jednu hru, zoznam hier, retro-štvorčekový zošit A5.

Hry sú vhodné pre deti od piatich či šiestich rokov.


Poketo – české nakladateľstvo pre deti.

Tvoria kreatívne didaktické materiály pre deti také, aké sú: hravé, zvedavé a jedinečné.

Poketo, to sú 3 kamarátky, 3 matky Martina, Adéla a Pavla a 7 detí.

Podporujú deti v ich kreativite, nadobúdaní čitateľských schopností a v učení hrou.

Zameriavajú sa na podporu čítania už od najmladšieho veku a čitateľskej gramotnosti. Prostredníctvom hier a obrázkov pomáhajú deťom učiť sa prirodzene, ich tempom a podľa ich záujmov. Zároveň nechávajú deťom vlastný priestor, aby si Poketo produkty dotvorili podľa seba. A funguje to. Keď si ich šesťroční Albík a Krispin chceli precvičiť začiatočné písmená slov, vymysleli si sami hru Písmenožrút.

Inšpirujú sa deťmi.

Keď si Adélkin najstarší syn v druhej triede plietol písané L a Z, pripravili prehľadný, ilustrovaný plagát abecedy. A nezostalo len pri ňom. Tvoria ďalej to, čo našim a vašim deťom chýba. Rozprávajú sa s rodičmi, učiteľmi a učiteľkami zo škôl a škôlok a reflektujú ich potreby. Vďaka tomu vznikajú nové produkty šité na mieru školám. Spolupracujú rady a vidia, že ich to posúva dopredu. Spájajú estetiku a kvalitu. Tvoria veci, ktoré sú pre deti prehľadné, jasné a zrozumiteľné a ktoré nezahlcujú vizuálnym smogom doma ani v školských laviciach. Vďaka tomu sú dobre „čitateľné“ pre všetky deti bez rozdielu, teda i pre deti so špeciálnymi potrebami. Pripravujú také materiály, ktoré si sami s radosťou dáme do vlastného bytu.

Všetko overujú v praxi.

Ich prvými kritikmi sú vždy ich deti. Je ich spolu sedem, vo veku od 4 do 12 rokov. Podieľajú sa na fáze tvorenia i skúšania hotových produktov – naposledy to boli ich ilustrované vybrané slová. 

Sú cenovo dostupní.

Držia si cenu, ale nepoľavujú z kvality. Tlačia na dostatočne silný, kvalitný papier. Obaly, ak je to možné, nekupujú, ale recyklujú. Chcú, aby si ich produkty mohli rodiny dovoliť a nie len o nich snívať.


Kategória: detské hry, náučné detské hry

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie